HIMET Sp. z o.o. Sp.k. Pomysk Mały 38a, 77-100 Bytów,  tel.: 693 996 816, e-mail: info@himet.pl

Regeneracja elektrowrzecion CNC

- 48h/express, 7 dni roboczych standard

- profesjonalnie i na czas z gwarancją 12 m-cy

 

 
 
 

Modernizacja CNC

Modernizacja centrów obróbczych CNC

Modernizacja układów sterowania oraz systemów napędowych w centrach obróbczych sterowanych komputerowo CNC.

  Uznajemy iż za najczęstszą przyczynę awarii i tym samym przestojów maszyn CNC jest odpowiedzialny zawodny system sterowania. Wymieniamy sterowania maszyn na sterowniki firmy Beckhoff wykonane w technologii "PC-based Automation". Nasze systemy numeryczne są atrakcyjne pod względem ceny i nowoczesnej technologii. Nasze rozwiązania mają zastosowanie w centrach obróbczych do drewna, liniach przemysłowych oraz obróbkowych, a zwłaszcza w bardzo rozbudowanych, często wieloosiowych maszynach specjalnych CNC z automatycznym załadunkiem płyt. Wymiana sterowania przywróci sprawność maszynie i wpłynie na jej precyzję, ergonomię, żywotność. 

 Naszym celem jest zaopatrzenie użytkowników maszyn w stabilne i niezawodne sterowanie o łatwym użytkowaniu i o pełnej integracji z maszyną. Nasz system opiera się na niemieckim kompaktowym układzie sterowania CNC Beckhoff typu PC-Based Control  (sterowanie za pomocą komputera IPC). Naszym celem jest osiągnięcie stabilności pracy, precyzji pozycjonowania, dynamiki. W zależności od maszyny stosujemy różne rozwiązania. W niektórych naszych rozwiązaniach komputer przemysłowy IPC przejmuje funkcje sterownika CNC, PLC oraz interfejsu operatora HMI(z angielskiego Human-Machine Interface) znacznie redukując koszty sterowania i automatyki oraz modernizacji. 

Instalacja, montaż sterowań komputerowych (CNC), modernizacja napędów w maszynach przemysłowych, obrabiarkach i robotach.

Modernizacja układów sterowania oraz systemów napędowych w maszynach sterowanych komputerowo CNC.

  Uznajemy iż za najczęstszą przyczynę awarii i tym samym przestojów maszyn CNC jest odpowiedzialny zawodny system sterowania. Wymieniamy sterowania maszyn na sterowniki Mitsubishi, Siemens, Heidenhain lub innowacyjne, oparte na PC komputerowe systemy automatyki  firmy Beckhoff wykonane w technologii "PC-based Automation". Nasze systemy numeryczne są atrakcyjne pod względem ceny i nowoczesnej technologii. Nasze rozwiązania mają zastosowanie w centrach obróbczych do drewna, metalu, kamienia, szkła i w innych obrabiarkach klasycznych, robotach i liniach przemysłowych oraz obróbkowych, a zwłaszcza w bardzo rozbudowanych, często wieloosiowych maszynach specjalnych CNC. Wymiana sterowania przywróci sprawność maszynie i wpłynie na jej precyzję, ergonomię, żywotność. 

  Wykonujemy nowe sterowania, modernizację lub wymianę istniejących sterowań. Instalujemy nowoczesne sterowniki CNC, sterowania numeryczne w nowych i używanych maszynach. Stosujemy najlepszy sprzęt czołowych producentów, optymalny pod względem technicznym i cenowym. Preferujemy producentów niemieckich Siemens i Beckhoff lub sterowania japońskie firmy Mitsubishi.

 Naszym celem jest zaopatrzenie użytkowników maszyn w stabilne i niezawodne sterowanie o łatwym użytkowaniu i o pełnej integracji z maszyną. Nasz system opiera się na niemieckim kompaktowym układzie sterowania CNC Sinumerik, japońskim kompakcie CNC Mitsubishi bądź typu PC-Based Control  (sterowanie za pomocą komputera IPC). Naszym celem jest osiągnięcie stabilności pracy, precyzji pozycjonowania, dynamiki. W zależności od maszyny stosujemy różne rozwiązania. W niektórych naszych rozwiązaniach komputer przemysłowy IPC przejmuje funkcje sterownika CNC, PLC oraz interfejsu operatora HMI(z angielskiego Human-Machine Interface) znacznie redukując koszty sterowania i automatyki oraz modernizacji. W klasycznych obrabiarkach CNC stosujemy sterowania Mitsubishi CNC lub Siemens Sinumerik które cechują się dopracowanym do rodzaju obrabiarki  interfejsem operatora z gotowymi funkcjami graficznego wspomagania programowania (posiadają funkcje stałe).

Maszyny w których instalujemy sterowniki CNC

 1. Komputerowe maszyny specjalnego zastosowania CNC: obrabiarki CNC z rozbudowanym magazynem, maszyny z optymalizacją, wieloosiowe CNC, maszyny z podajnikami, tokarki specjalne (np. wielowrzecionowe), frezarki specjalne, wytaczarki, centra obróbcze i inne maszyny specjalnego zastosowania. 
 2. Klasyczne obrabiarki CNC do drewna oraz metalu - wymiana sterowania na nowoczesne (nawet gdy stare sterowanie jest niekompletne - brak sterownika PLC, komputera, systemu). 
 3. Centra obróbcze do drewna z magazynem narzędzi takie jak np. Busellato, Homag, Rover, Weeke, Cosmec i inne. 
 4. Wytaczarki WH 10 NC, WH 13 NC, WFM 100 NC - przerabianie na 3 osiowe niezależne sterowanie CNC. 
 5. Precyzyjne wieloosiowe maszyny CNC do formowania sprężyn (precision multi-axis spring CNC machine). 
 6. Polotery frezujące z oprogramowaniem CAD/CAM do wytwarzania form wtryskowych. 
 7. Maszyny CNC do obróbki kamienia.
 8. Piły CNC do precyzyjnego cięcia.
 9. Systemy pozycjonujące w jednej lub kilku osiach XYZ - np. manipulatory CNC(podające, przenoszące, transportujące, aplikacje podnieś upuść) sterowane komputerowo.
 10. Maszyny pakujące ze sterowaniem komputerowym i serwonapędami.
 11. Wykrawarki rewolwerowe CNC do wybijania, wykrawania blach. Modernizacja wykrawarek Behrens, Raskin, Amada, Finn Power i innych. 
 12. Precyzyjne szlifierki narzędziowe CNC do wytwarzania narzędzi dla przemysłu ciężkiego. 
 13. Tokarki CNC jedno lub wielo wrzecionowe.
 14. Wypalarki plazmowe jedno lub wielostanowiskowe.
 15. Wypalarki laserowe.
 16. Formatyzerko - okleiniarki sterowane komputerowo.
 17. Roboty przemysłowe - instalacja sterowań komputerowych i napędów. 
 18. Giętarki CNC- instalacja  sterowań komputerowych i napędów w giętarkach CNC do blach. Sterowanie zaworami proporcjonalymi w systemie sterowania CNC.
 19. Maszyny do rozkroju (cięcia) szkła- instalacja  sterowań komputerowych i napędów w maszynach do produkcji szyb. Aplikacje sterowania nożem obrotowym (oś C).

  Naprawiamy również maszyny które są niekompletne, uszkodzone (brak części sterującej, silnika, serwa, komputera, sterownika PLC, automatyki, oprogramowania). Montujemy w nich nowoczesne systemy sterowania.

WAŻNIEJSZE REALIZACJE

06.2017r - modernizacja automatu do sprężyn typu CT200

 

   Firma HIMET zmodernizowała automat do sprężyn CT200. Dobrej jakości automat został kompletnie zregenerowany mechanicznie i elektrycznie. Zostały wymienione napędy osi XYC, zbudowana od nowa szafa elektryczna, wykonany pulpit operatorski. Automat posiada nową aplikację HMI.

   Na uwagę zasługuje nowy program który niezależnie steruje maszyną. Program został napisany w środowisku Visual C# NET. Dane produkcyjne wprowadzane są do tabeli ręcznie bądź automatycznie przepisywane z wartości osi (funkcja uczenia). Program jest intuicyjny i samodzielnie generuje niewidoczny dla operatora G-kod. Program posiada funkcje sprawdzania kontaktu czujnika ze sprężyną na zasadzie dolnej oraz górnej granicy dozwolonego przedziału. Jeśli produkt nie miści się z zadeklarowanej granicy następuje zatrzymanie maszyny w celu sprawdzenia jakości produktu. Program posiada zapis parametrów tabeli jak i wygenerowanego programu NC do pamięci komputera w katalogu systemu Win XP. W trakcie wykonywania programu na tabeli wskazywany jest wykonywany wiersz z komentarzem ułatwiając w ten sposób obserwację w której fazie produkcji automat się znajduje. Metoda wprowadzania i zmiany danych w tabeli jest prosta, programowane osie przełączają się automatycznie w tryb kółka ręcznego, a później w tryb produkcji. Program można dowlnie instalować we wielu typach automatów ponieważ jest rozwojowy i nowoczesny. Nie odbiega od programów które są zainstalowane w nowych automatach.

Poniżej wygląd aplikacji sterującej maszyną do sprężyn. Aplikacja jest stworzona od zera przez firmę HIMET. 

 

08.2017r - wykonanie systemu sterowania narzędziowej szlifierki precyzyjnej CNC Shutte

 

Nasza firma wykonała wymianę sterowania na nowoczesne z napędami cyfrowymi. Maszyna posiada 6 osi CNC (X,Y,Z,B,C,A). Komunikacja napędów cyfrowych oraz sterownika CNC odbywa się poprzez interfej oparty na sieci Ethernet. Przygotowaliśmy funkcje specjalne specyficzne dla szlifierki CNC. Dostosowaliśmy interfejs operatora HMI z funkcjami stałymi, specjalnie stworzony dla potrzeb wtwarzania precyzyjnych narzędzi takich jak frezy, moletki itd. Maszyna pracuje w narzędziowni  wytwarzającej na zamówienie precyzyjne narzędzia. Dokładności tej maszyny i łatwośc obsługi były naszym priorytetem. Modernizacja CNC pozwoliła na uzyskanie większych dokładności. Wymiana CNC w szlifirce precyzyjnej to duże wyzwanie.